Zasaďte si pod Doubravkou třešeň

  •  

Zasadit strom a podílet se tak na obnově oblíbené Třešňovky můžou znovu i samotní Tepličané. „Každý má možnost u toho být, zasadit si svůj strom, být u jeho ošetření, případně pomoct se zálivkou,“ řekl mluvčí města Robin Röhrich a doplnil, že sázení proběhne 27. a 28. října.

S postupnou obnovou třešňového sadu na úpatí Doubravské hory začalo město v roce 2020 a kompletní revitalizace plochy o rozloze skoro sedmi hektarů by měla být dokončena v několika etapách do roku 2030.

Zájemci (jednotlivci i skupiny) se můžou závazně přihlásit do 20. října emailem, nutné na obě adresy: teuschelova@teplice.cz a pillerova@teplice.cz. Do zprávy je nutné uvést, kdo se sázení účastní – jméno nebo označení skupiny – počet lidí, kontaktní telefon a vybraný termín sázení včetně času. Stromky je možné označit vlastní, kreativně vytvořenou „jmenovkou“ – cedulkou formátu A4 zalaminovanou tak, aby odolala vlivům počasí. Účastníci se na vlastní sázení musí vybavit patřičným náčiním a ochrannými prostředky jako jsou lopaty, lopatky, rukavice.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*