Zářijové akce v botanické

  •  

Bohatý doprovodný program si připravila Botanická zahrada Teplice na září a návštěvníci se mají na co těšit – nové výstavy, koncerty, přednášky a mnoho dalšího. Hned začátkem měsíce se startuje výstava s názvem Pocta životu. Své práce zde bude vystavovat teplický  FOTO klub Zvonkohra s fotografem Milanem Stryjou.  „Těší mě, že botanická zahrada slouží také jako místo pro výstavy tvorby nejen našich návštěvníků, ale také obyvatel Teplic,“ uvádí ředitel zahrady Petr Šíla. Vernisáž proběhne první zářijovou sobotu 3. září od 15:00.

Chybět nebudou ani oblíbené Koncerty v botanické – Třetí setkání Davida Kříže a Lucie Kubátové v Botance – tentokrát v Poetickém kabaretu K+K – posluchačům nabídne známé filmové a muzikálové písně (Moon River, Kráska a Zvíře…ad.) ze zahraničí i Čech (Přednosta stanice, Tvé foto, Kdyby sis oči vyplakala ad.), které doplní také výběr písní brněnského kabaretu (Špilberské lavičky, Koliště, V Lužánkách…) a humorné hudební historky.

Užiteční nájemníci – tak zní panelová výstava dokumentující bezobratlé obyvatele botanické zahrady. Autorem výstavy je student biologie Michal Vais, který minulý i tento rok dokumentoval tyto drobné živočichy. „Návštěvníci nemusí chodit do botanické zahrady jen za rostlinami, ale i za hmyzem, který je lákán na pestrou paletu květů, kterou jim nabízí venkovní expozice,“ říká Petr Šíla. Hlavním tahákem budou makro fotografie, které představí hmyz a jiné bezobratlé živočichy z trochu jiné perspektivy. Výstava bude zahájena 3. září v odpoledních hodinách.

Zajímavá bude také přednáška studenta Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy Jindřicha Čecha alias Alchymisty  – Samoléčba rostlinami. Ten vám v rámci 90 minutové přednášky představí několik léčivých rostlin, které můžete efektivně využít v řešení vašich nesnází – od kašle, zažívacích potíží, špatného spánku až po bolestivou menstruaci. Přednáška se uskuteční v sobotu 17. září od 14:00. Program je součástí vstupného do zahrady. „Podpora mladých a do oboru nadšených lidí je potřeba – jen tak si můžeme vychovat budoucí nástupce, kterým nebude chybět nadšení a z koníčka se třeba stane jejich práce,“ říká Petr Šíla.

Vyrostla nám do krásy – tak zní nejen název panelové výstavy, kterou návštěvníci obdivují ve venkovní expozici, ale i publikace mapující historii Botanické zahrady Teplice. Právě 3. září společně se zahájením výstavy o bezobratlých dojde ke slavnostnímu křtu. Návštěvníci si budou moci publikaci zakoupit spolu s ostatními suvenýry ve foyer skleníku Tropicana. „Jedná se o první publikaci vydanou v novém grafickém stylu zahrady a je první vlaštovkou našich budoucích publikací,“ říká ředitel Petr Šíla a dodává: „Jsme jedna z posledních zahrad, které chybí průvodce, a i toto bychom chtěli v následujících letech napravit.“ A pro koho je publikace Vyrostla nám do krásy určena? Pro všechny milovníky naší zahrady. Pro ty, co mají se zahradou spojené vzpomínky a rádi by při četbě zavzpomínali, jak to tu vypadalo a jakým vývojem naše botanická zahrada prošla.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*