Zajděte si do divadla a užijete si výstavu

  •  

Novinkou v Krušnohorském divadle je v současné době výstava obrazů Ludmily Kalábové, Hany Kejzlarové a Jaroslavy Kordové. Vernisáž se konala 6. ledna v prostoru takzvaného Ronda, což je bývalá kuřárna v prvním poschodí divadla.

„Dosud zde svoje fotografie z cest vystavoval pouze náš jevištní mistr Honza Král. Počínaje lednem nového roku budou zdejší prezentace pravidelně obměňovány a vernisáže se stanou příležitostmi pro neformální setkání přátel Krušnohorského divadla, na kterých vás budeme informovat o připravovaných aktivitách, jimiž se vám Dům kultury v Teplicích chystá lehýnce „vstoupit do života“ a obohatit jej,“ přibližuje Eva Pecková Stieberová z teplického divadla.

První výstava nazvaná K3 – Z našich měst – vznikla z popudu Ludmily Kalábové, jedné z našich pořadatelek, kterou můžete znát i jako autorku nádherných výrobků zhotovených technikou patchwork. Všechny tři dámy jsou posluchačkami kurzů Univerzity 3. věku a práce vystavené v Rondu vytvořily pod vedením lektorů Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Obrazy na bavlněném plátně jsou vytvořeny různými technikami pomocí šablon frotážováním, savováním nebo vyšíváním.

Výstava bude k vidění pouze při příležitostech divadelních představení a jiných akcí ve velkém sále Krušnohorského divadla.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*