Začínající umělci z Teplicka mají nové místo k prezentaci své tvorby

  •  

Nově vznikající projekt s názvem Prostor Pro umožňuje začínajícím umělcům z Teplicka prezentovat svoji tvorbu veřejnosti. Každý měsíc pořádá kulturní program v kostele svatého Bartoloměje, kde umělci mohou vystoupit. Smyslem projektu je dát prostor všem, kdo mají co předvést, ale nemají kde svůj talent ukázat. Svou první akci Prostor Pro v kostele Bartholomeus pořádá už 21. května.

„V Teplicích chybí místo pro amatérskou tvorbu. Začínající umělci nemají kde se prezentovat. Je potřeba vytvořit jim prostor pro vzájemné setkávání a ukázky jejich tvorby,“ říká spoluzakladatel projektu Jaroslav Hunka. Zároveň podle něj není o tento druh kultury ze strany veřejnosti na Teplicku velký zájem. Společně s turistickým centrem Visit Teplice proto vytvořili projekt s názvem Prostor Pro. Každý měsíc pořádají kulturní program zaměřený na amatérskou tvorbu, pro který vybrali nádherné prostředí kostela svatého Bartoloměje, Bartholomeus Gallery Café.

Svůj první kulturní program má Prostor Pro v kostele Bartholomeus připravený na 21. května. Akce začíná v 16:00 hodin. Během tříhodinového programu se diváci mohou těšit na několik pěveckých a hudebních vystoupení, divadelní představení, stand up comedy, improvizaci nebo také na autorská čtení.

Možnost prezentovat se mají všichni umělci. Hlavními vítanými obory jsou divadlo, hudba, tanec a literatura. Představit svá díla mohou ale také malíři nebo fotografové. Každý, kdo chce ukázat svou tvorbu veřejnosti, může se ozvat organizátorům projektu na sociálních sítích Prostor Pro, nebo napsat na e-mail prostorpro@email.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*