Záchytka bude v pavilonu C teplické nemocnice

  •  

V areálu teplické nemocnice bude v budoucnu fungovat protialkoholní záchytná stanice. Tu vybuduje Krajská zdravotní v přízemí pavilonu C.  Nyní se zpracovává studie, která by měla být hotová do 13. února. Náklady na zřízení záchytky by měly činit 13 milionů korun. Záměr zřídit protialkoholní záchytnou stanici projednalo a schválilo představenstvo společnosti na konci listopadu 2017.

Pavilon C se nachází ve vnitrobloku areálu nemocnice s dobrou dopravní a technickou obslužností a s možností vytvoření příjmu pacientů samostatným vstupem na oddělení, popřípadě vstupem ze stávajících společných prostor pavilonu.

„Snažíme se zprovoznit novou záchytnou stanici již od roku 2011. Několik let jsme čekali na změnu zákona, která by nám umožnila tuto službu znovu registrovat. Novela již sice vzešla v platnost, ale do posledního výběrového řízení se nikdo nepřihlásil. Ústecký kraj tedy nyní hledá nejvhodnější řešení spolu s Krajskou zdravotní, která je největším poskytovatelem zdravotní péče v našem kraji,“ uvedl po listopadovém jednání hejtman Oldřich Bubeníček.

Záchytnou stanici v současné době musí suplovat oddělení Emergency v jednotlivých nemocnicích, čímž citelně zatěžují jejich provoz. Kraj má v plánu zřídit do budoucna více záchytných stanic.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*