Zábavný Barevný den proběhne v Teplicích

  •  

Jak se třídí odpad a proč je to důležité. Co se dá z recyklovaných surovin vyrobit. A k tomu atrakce a doprovodné soutěže pro děti. Město Teplice pořádá na náměstí Svobody v Teplicích ve spolupráci s firmou Eko-Kom Barevný den.

„Podobně jako minulý rok budou v prostoru náměstí rozmístěny atrakce s naučnou tématikou zaměřenou na odpadové hospodářství – a to hlavně na separaci a recyklaci odpadů. Atrakce jsou určeny převážně pro děti a mládež a doprovodné soutěže jsou uzpůsobeny tak, aby si děti prohloubily znalosti o systému nakládání s odpady – jak správně třídit, co patří či nepatří do barevných kontejnerů, jakými způsoby lze vytříděný odpad dále využít, co nového může z vyhozených věcí znovu vzniknout a podobně,“ vysvětluje mluvčí města Robin Röhrich.

Dětem budou k dispozici tematické nafukovací atrakce jako popelářský vůz, skákací barevné kontejnery nebo skákací hrad. Chybět nebudou třídící soutěže, maxidomino, maxipuzzle, motokáry, jezdící popelářské autíčko, koloběžky, malování na obličej, vědomostní hry v oblasti nakládání s odpady a další. A také drobné odměny s odpadovou tématikou.

Akce se koná ve středu 16. června v čase od 10 do 16 hodin. Dopolední čas bude vyhrazen především školám, odpoledne pak širší veřejnosti.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*