Významné výročí letos slaví ústecká zoo

  •  

Místo poznání, odpočinku, relaxace a zajímavých zážitků to je Zoo Ústí nad Labem.  Také v roce 2018 nabízí svým návštěvníkům spoustu novinek, ať se týkají přímo zvířat v podobě narozených mláďat, tak i nových obyvatel zoo, nových expozic či akcí pro veřejnost.

„Za nové obyvatele lze jistě stále považovat tučňáky brýlové, ti představili veřejnosti v závěru loňského roku. Jedná se o druh, který návštěvníci nikde jinde v České republice neuvidí, navíc i ústecká zoo chová tučňáky ve své historii vůbec poprvé. Tučňáci obývají rekonstruovanou expozici s umělými skálami a průhledy pod vodou, takže pohled na ně, ať již na souši nebo při plavání pod vodou je hodně působivý, a proto se jistě stanou velkým tahákem pro návštěvníky zoo,“ říká Věra Vrabcová, mluvčí ústecké zoo.

Rok 2018 znamená pro ústeckou zoo oslavy významného výročí, neboť uplyne 110 let od založení soukromé ptačí rezervace zvané Lumpepark, která se po 2. světové válce postupně přeměnila na zoologickou zahradu.

„Osobnost zakladatele ptačího parku Heinricha Lumpeho a unikátní historie areálu budou připomínat některé akce a aktivity letošního roku, přičemž již v roce 2017 byly vydány tiskoviny (dvojjazyčný leták o Naučné stezce Lumpeparku a česká a německá publikace mapující historii od roku 1908), proběhla výstava o životě a díle Heinricha Lumpeho, bylo natočeno DVD Vítejte v ptačím ráji. Jeho premiéra spojená s besedou s tvůrci a prezentací dalších historických materiálů proběhne v druhé polovině března a bude zároveň pozvánkou na velkou akci k zahájení letní sezóny, která se koná v sobotu 7. dubna 2018, samozřejmě v historickém duchu, dodává Věra Vrabcová.

Kromě tradičních akcí, které zoo pořádá každý rok, přichází za návštěvníky i s novinkami. Tou nejbližší je promítání dokumentů z festivalu Jeden svět, které upozorňují na palčivá témata spojená s ochranou přírody a s vlivy lidské civilizace. V rámci projektu Promítej i ty! je v únoru a v březnu vždy jednou za 14 dní ve čtvrtek od 16.30 hodin v Zooškole Heinricha Lumpeho připravena produkce jednoho ze čtyř vybraných filmů. Vstup na promítání je zdarma, ale kvůli omezené kapacitě je třeba přihlásit se předem na e-mail vzdelavani@zoousti.cz. Jako bonus bude před každým filmem prezentováno i nové DVD Vítejte v ptačím ráji.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*