Vývoj na trhu práce nabral v únoru slibný kurz

  •  

Nezaměstnanost v Ústeckém kraji během měsíce února mírně poklesla o dvě desetiny procentního bodu na 10, 73 procenta. Úřad práce eviduje v Ústeckém kraji něco přes 61 tisíc uchazečů o zaměstnání. Více než 2500 nezaměstnaných jsou absolventi. Dobrou zprávou je také mírný nárůst volných pracovních míst.

V celém regionu jich během února přibylo téměř osm set a k 28. únoru jich tak Úřad práce mohl nabídnout přes čtyři tisíce. Podle odborníků jde o lepší vývoj, než očekávali. V dalších měsících by se vlivem sezónních prací měla situace na trhu práce nadále zlepšovat.

Okresem s nejnižší nezaměstnaností v Ústeckém kraji jsou Teplice s 8,9 procenta. Práci tu podle údajů Úřadu práce v únoru hledalo 4112 lidí, kterým je k dispozici 888 volných míst. Na jedno volné místo tak připadá asi devět uchazečů. V rámci Ústeckého kraj je to nejlepší poměr.

Nejhůře jsou na tom v tomto směru na Chomutovsku, kde na jedno volné místo připadá asi 25 nezaměstnaných. Všechny okresy kraje, včetně Teplicka, stále překračují průměrnou celorepublikovou míru nezaměstnanosti, která činí 7,5 procenta.

Veronika Vorlíčková


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*