Výtvarná soutěž „Život na ulici“ zná své vítěze

  •  

Život na ulici byl tématem benefiční akce, kterou nezisková organizace Květina pořádala na začátku listopadu. Výtěžek benefice podpoří vznik nového nízkoprahového denního centra v Teplicích. Během večera měli návštěvníci mimo jiné možnost poznat, jak téma bezdomovectví vnímají děti, a to prostřednictvím obrázků, které nakreslili žáci ZŠ Teplice U Nových lázní v rámci výtvarné soutěže „Život na ulici“.

„Soutěž jsme vyhlásili na začátku listopadu a děti měly 3 týdny na svou tvorbu. Zajímalo nás, jak toto téma vnímají děti. Obrázky pak byly k vidění na naší benefici. Kdo nebyl na benefici, může si je i nyní prohlédnout na našem facebookovém profilu kvetinazs. V minulém týdnu jsme pak utvořili tříčlennou komisi, která měla za úkol vybrat nejoriginálnější dílo,“ popisuje ředitelka organizace Barbora Bočková.

Vyhlášení vítězů soutěže spojené s poděkováním vedení školy a žákům za snahu při tvoření proběhlo ve čtvrtek ve škole. Za přítomnosti vedení školy a učitelů zapojených tříd předal odměny vítězům náměstek primátora Jiří Štábl a ředitelka organizace Květina Barbora Bočková.

„Nebylo vůbec jednoduché vybrat absolutního vítěze. Nakonec jsme vybrali tři díla, která byla dnes oceněna drobnými dárky,“ doplňuje náměstek primátora Jiří Štábl.

Květina v lednu zahájí provoz nové sociální služby nízkoprahové denní centrum, které bude každý den ve vymezeném čase lidem žijícím na ulici nabízet poradenství, možnost se vysprchovat, dát si teplý čaj či jen posedět v bezpečném prostředí mimo ulici.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*