VÝSTAVA: Jak vidí morový sloup děti

  •  

Morový sloup v tomto roce slaví výročí 300 let od vztyčení. Jak tuto dominantu vidí děti, si můžete v těchto dnech prohlédnout v Regionálním muzeu.

„Výtvarná soutěž pro mateřské, základní, střední a základní umělecké školy byla symbolicky vyhlášena 12. dubna, právě v tento den byla podepsána smlouva na zhotovení morového sloupu mezi Františkem Karlem Clary-Aldringenem a M. B. Braunem. Smyslem soutěže a výstavy je přiblížit toto jedinečné barokní dílo nejmladším generacím a upozornit na jeho význam nejen pro město Teplice,“ vysvětluje Vlasta Tichá z teplického muzea.

Do soutěže se přihlásilo 8 škol a dorazilo 70 děl od 78 autorů. Všechny školy jsou z Teplic a okolí, výjimku tvoří MŠ Mikulov z jižní Moravy. Děti morový sloup pojednaly nejčastěji kresbou a malbou, zastoupeny jsou výjimečně i prostorové objekty.

Vernisáž výstavy „Morový sloup v Teplicích očima dětí“ se uskuteční ve středu 27. listopadu v Galerii Zahradní dům Teplice. Součástí vernisáže bude ocenění zúčastněných a křest komiksu „O morovém sloupu v Teplicích“ autorek Johany Hnízdilové, Anastázie Rainischové a Venduly Fremlové.

Výstava bude k vidění od 28. listopadu do 15. prosince, od úterý do neděle vždy od 11:00 do 17:00 hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*