Volební místnosti se zavřely, začíná sčítání hlasů

  •  

Hlasování v komunálních volbách a v prvním kole senátních voleb na Teplicku skončilo. Podle odhadů volby nevyvolaly velký zájem, vhodit svůj hlas do uren přišlo asi jen třicet procent lidí.

Policie na severu Čech řešila několik podezření z ovlivňování voleb na Teplicku,  Chomutovsku i v Mostě. „Mohu potvrdit, že jsme přijali dvě oznámení, která se týkají podezření z možného pokusu o ovlivnění výsledků voleb na Teplicku. Podnětům se kriminalisté věnují a prověřují veškeré okolnosti,“ uvedl v pátek policejní mluvčí Daniel Vítek. Nechtěl upřesnit, kterých lokalit se oznámení týká. Údajně má jít o Moldavu a také Bílinu. V Moldavě prý před volbami dramaticky vzrostl počet přihlášených obyvatel a zřejmě jde o účelové přehlašování. V Bílině pak místní sdružení ANO podalo podnět na policii kvůli údajnému kupčení s hlasy.

V Teplicích kandiduje devět politických stran a hnutí. ODS, ČSSD, Úsvit přímé demokracie, Strana Práv Občanů Zemanovci, KSČM, ANO 2011, Pro Zdraví a Sport Teplice, Volba pro Teplice a Za obnovu Teplic… jaké jsme znali. Volilo se celkem dvacet sedm zastupitelů.

Teplicko si také volilo svého senátora na nadcházejících šest let. Vedle primátora Teplic Jaroslava Kubery za ODS, který post obhajuje, se o senátorský post utkají také ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman za Senátor 21, designér interiérů Tomáš Zíka za KSČM, za SPD profesionální hasič Jan Zahradníček a předseda představenstva prvoligových Teplic Pavel Šedlbauer, jako nezávislý za TOP 09. Za ČSSD bude kandidovat starosta Bystřan Ivan Vinický, za Rozumní bývalý pravoslavný kněz a vysokoškolský pedagog Eugen Sigismund Freimann, za Stranu Práv Občanů Zemanovci krizová manažerka Terezie Holovská a ekonom Josef Barta za Občané České republiky. Případné druhé kolo senátní volby bude za týden.

Výsledky voleb mají být známé během sobotního večera.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*