Vladislav Tuláček: Znovu si podmanil Skotsko

  •  

Silák Vladislav Tuláček znovu oslnil během skotských her v jejich domovině. I přes komplikace spojené s přísnými pravidly kolem pandemie koronaviru se mu podařilo pokořit světový rekord.

Připomene nám, v čem Skotské hry spočívají? A jak jste se k nim dostal?

Skotské hry jsou předchůdce novodobé atletiky, koná se tam většina atletických disciplín. Já sám jsem atletiku dělal, tudíž jsem měl velmi jednoduchý transfer právě pro Skotské hry.

Máte za sebou řadu úspěchů. Který je váš největší?

Za své největší úspěchy považuji výhru mistrovství světa ve Skotsku 2019 a předání vítězné trofeje samotnou královnou Viktorií. Závody se konaly 3. září 2019 v Braemaru a tradičně se jich účastní královská rodina.

Jak hodnotíte loňský rok?

Loni se mi povedlo připravit se speciálně na disciplínu “hod závažím do výšky. Hází se jednou rukou přes laťku se závažím, které má 25,5 kilogramu. V této disciplíně se mi povedlo posunout hranici světového rekordu ve Skotsku na 560 centimetrů.

Zasáhl vám do sportovní kariéry nějak koronavirus? Je náročnější cestování nebo dokonce se závody ruší?

Koronavirus mi už úspěšně vzal dva roky sportovní kariéry, tak doufám, že tento rok už konečně bude vše v normálu. Jinak s cestováním problém nemám, díky očkování, které jsem přežil bez veškerých vedlejších následku.

Jaké máte pro letošek plány? Chystáte se na nějaké závody? Jak u nás, tak ve světě?

Prozatím už vyšla termínovka 52 ve Skotsku a srpnové mistrovství světa v Kanadě ve Fergus.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*