Vladimír Franz bude vystavovat v Teplicích

  •  

Hudební skladatel, výtvarník, vysokoškolský pedagog, publicista, básník, dramatik profesor Vladimír Franz představí svou výstavu pod názvem Ráj srdce v Galerii Zahradní dům. Tento až renezanční člověk působí momentálně jako pedagog na katedře výtvarné kultury PF UJEP v Ústí nad Labem, když před tím přednášel na řadě vysokých uměleckých škol. Jako výtvarník se prezentuje již od útlého mládí.

Základními tématy jeho výtvarného díla je ambivalentní vztah člověka k přírodě, pomíjivost lidských zásahů do krajiny a postupné mizení jeho stop. Expresivní lyrické obrazy reflektují zejména šumavskou krajinu, aby se v posledních letech dotýkal i věcí společenských. Díly své nekompromisnosti se stává nemilosrdným glosátorem současného stavu, současné reality. Razantní, fyzickou malbou se stává Vladimír Franz solitérem v zobrazování doby a zvrácenosti lidské říše. Na jeho obrazech proto hovoří zásadně zvířata či věci, jejichž hlas je zřejmě naléhavější. Malířské dílo se tudíž klene od symbolisticky zpracovaných elementárních přírodních motivů a akvarelových impresí až po velkoformátové expresivně-orfické variace na hudební téma a velké „oltářní“ obrazy. Vystavoval doma i v cizině, kde je též zastoupen v řadě galerií.

Výstava v teplické městské galerii bude zahájena 25. května v 18:00 hodin a potrvá do 25. června. Galerie Zahradní dům je otevřena od úterý do neděle od 11:00 do 17:00 hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*