Více než čtyřicet tisíc na pomoc nemocnému trenérovi

Foto: fkteplice.cz
  •  

Sobotní derby s Ústím se neslo v duchu boje proti zákeřné nemoci, rakovině slinivky, která postihla bývalého gólmana „zlaté éry“ Army Radima Nováka, v současnosti trenéra teplické klubové akademie. Fanoušci mohli přispívat na speciální léčbu, kterou absolvuje, a která bude nákladná. Celkem se vybralo 41 200 korun. Svého honoráře se vzdali i rozhodčí utkání, dále nad tuto částku přispěli také oba týmy a zaměstnanci klubů.

„Radim Novák je bývalý dlouholetý brankář a později trenér v FK Ústí a poslední dva roky je u nás v FK Teplice jako trenér kategorie  U17. Na konci loňského roku mu byla diagnostikována rakovina slinivky. Tento přátelský zápas se proto nabízel jako podpora pro jeho osobu, proto byly oba týmy v kontaktu a vzniklo z toho vybírání finančních příspěvků, ale také fotka obou týmů s transparentem,“ říká Martin Kovařík, manažer marketingu a PR FK Teplice.

Teplický tým v prvním přátelském zápase v zimní přípravě remizoval s Ústím nad Labem 2:2. Další utkání čeká na Teplice v sobotu 18. ledna opět na umělé trávě na Stínadlech, kde se bude hrát od 11:00 s Chrudimí. Dále už v teplickém týmu nebude pokračovat brankář Keranović, který se na testech neosvědčil.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*