Veronika Gajerová v Krušnohorském divadle

Zajděte si do Krušnohorského divadla na špičkovou ukázku propracovaného psychologizujícího herectví. Pražské Divadlo Rokoko přiveze do Teplic slavnou hru Kdo se bojí Virginie Woolfové. Hraje se 2. října od 19:00 hodin a vstupné je od 260 do 340 korun.

Autor hru po padesáti letech lehce zkrátil a pročistil a novou verzi přeložil do češtiny Jiří Josek. Dramatický klenot se rozzářil i díky režii Petra Svojtky. Veronika Gajerová jako společensky i lidsky frustrovaná Martha a Aleš Procházka v roli jejího muže George dokážou skrývaná zranění svého staršího manželského páru podat přesně, bez nadbytečné exprese, přesto však drsně a výstižně.

Oba interpreti podávají vrcholné výkony své herecké kariéry. Také představitelé mladšího páru – Viktor Dvořák a Veronika Kubařová – šťastně uchopili možnosti, jež jim text nabízí a postupně se dostávají při atacích Marthy a George až ke dnu svých postav. Albeeho hra byla v šedesátých letech, kdy vznikla, často porovnávána s absurdním dramatem. Nyní, jakoby očištěna dravým proudem „cool“ dramatiky se stává překvapivě aktuální výpovědí o našich současných frustracích.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*