Veletrh vzdělávání představil deváťákům možnosti studia

  •  

Nabídnout deváťákům i jejich rodičům ucelený přehled škol a školských zařízení v regionu je cílem každoročního veletrhu vzdělávání v lázeňském městě.

Letošní ročník Šance 2019 měl podtitul „Studuj v Teplicích, pracuj v Teplicích“ a pomohl deváťákům v rozhodnutí, kam dál po škole. Jednalo se o regionální veletrh středního vzdělávání, na kterém se představilo sedmadvacet škol.

Veletrh, který se konal v Domě kultury ve spolupráci s úřadem práce, zahájil teplický primátor Hynek Hanza a navštívil ho i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Ten promluvil o tom, jak moc je důležité vybrat si správnou střední školu a obor. „Středním školám přeji, aby se jim podařilo získat dostatek studentů, kteří budou mít o studium opravdový zájem a které pak kvalitně připraví na budoucí povolání,“ řekl hejtman Bubeníček.

Na veletrh přicházeli žáci i se svými rodiči. Měli možnost získat přehled o jednotlivých středních školách, o možnostech studia, o jejich oborech. Mohli se seznámit s pedagogy, ale i se studenty, kteří jim poskytli veškeré informace o studiu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*