Vánoční čas v Teplicích

  •  

Svůj vánoční strom na náměstí Svobody Teplice rozsvítily o první adventní neděli, v rámci oblíbené akce Teplická vánočka. Celé adventní období provází řada kulturních akcí. Novinkou předvánočního období jsou Půvabné Vánoce. Hudební produkce, svařák, cukroví, koledy… Každý den nějaká akce až do 20. prosince v Bartholomeus Gallery Café v Chelčického ulici.

Další novinkou letošního adventního času je Vánoční zvon. Návrat k tradici z roku 1797, kdy začaly přicházet děti se svými rodiči s vánočním přáním a jablkem na vrchol kostelní věže sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí. Zvon můžete navštívit od středy do neděle až do 20. prosince a na nejvyšším místě ve městě nechat své vánoční přání.

Oblíbené Vánoce s Arkadií, se letos konají od 15,30 v Šanovské mušli 14. prosince. Stejně jako v letech minulých se můžete těšit na živý betlém, na vánoční dobroty a stánkový prodej. Moderátorka Eva Stieberová odvypráví známý a přece všemi tak očekávaný příběh o narození Ježíška, proložený koledami a vánočními písničkami několika hudebních sborů.

Chybět nesmí Vánoční trhy, které na Zámeckém náměstí pořádá teplický Lions Club již po deváté, o víkendu 16. a 17. prosince. Program trhů je velmi bohatý. Pro zahřátí bude možné si zakoupit ve stáncích Lions Clubu Teplice svařené víno a ve stánku Lions Clubu Teplice Ladies nealkoholický punč. Obojí v krásných hrníčcích, které si odnesete domů, jako vzpomínku na tento krásný předvánoční víkend.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*