V Zámecké se pokácí suché a odumírající stromy

Foto: teplice.cz
  •  

Město na základě dendrologického posudku ořeže nebo pokácí nemocné a suché dřeviny v Zámecké zahradě. V ploše zahrady roste v současnosti zhruba 2 030 stromů. Už loni bylo odbornými řezy ošetřeno okolo 200 dřevin a zároveň bylo vysázeno 184 kusů.

„Letos bude zhruba v polovině listopadu zahájeno a letos i dokončeno kácení celkem 170 ks dřevin, přičemž 117 ks jsou menší náletové dřeviny s obvodem kmínku do 80 cm a 53 stromů má obvod větší – všechny tyto dřeviny jsou hodnoceny jako zcela suché nebo odumírající,“ vysvětluje mluvčí města Robin Röhrich.

Příští rok bude ošetřeno dalších zhruba 80 dřevin. „V období vegetačního klidu roku 2023 přijde na řadu další etapa kácení dřevin – dendrolog pro tuto etapu vyznačil 110 ks dřevin,“ říká mluvčí města s tím, že po ukončení kácení a ořezů bude na podzim roku 2023, nejpozději 2024, provedena další náhradní výsadba dřevin.

Zámecká zahrada je už od 17. století parkem doporučovaným a vyhledávaným lázeňskými hosty k procházkám a odpočinku. V průběhu historie měnila svoji podobu podle představ majitelů – šlechticů z rodu Clary-Aldringenů. Od počátku 19. století je udržována ve stylu anglického parku. I dnes slouží zeleň uprostřed města pro relaxaci místních i lázeňských hostů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*