V Zámecké probíhá kácení stromů, důvodem je špatný zdravotní stav a bezpečnost

  •  

Teplický magistrát nechal v loňském roce zkontrolovat v Zámecké zahradě stovky potenciálně rizikových stromů, u kterých by mohlo dojít k vyvrácení nebo zlomu. Bohužel u několika z kontrolovaných stromů se potvrdilo bezpečnostní riziko a jsou v těchto dnech pokáceny.

„V roce 2018 bylo provedeno hodnocení 2 066 ks dřevin, ze kterého vyplynula nutnost pokácet 17 havarijních dřevin. Z dendrologie dále vyplývá, že bude nutné pokácet i další dřeviny, a to s ohledem na jejich zdravotní stav. Tyto však nejsou havarijní, proto budou v souladu s tímto posudkem káceny postupně, a to v navrhovaném horizontu do přibližně pěti let,“ přibližuje teplický primátor Hynek Hanza a dodává, že by laik na řadě dřevin nepoznal, že jsou poškozené a že je nutné je pokácet. „Proto se také setkáváme s občasnými reakcemi, kritikou občanů, že kácíme zdravé stromy. Pokud se však následně vidí dutý kmen nebo pařez, tak chápou důvody, proč muselo dojít ke kácení.“

Město pokácené dřeviny nahradí, ale protože je Zámecká zahrada kulturní památkou, tak počet a druh dřevin musí magistrát konzultovat s památkáři. Výsadby v Zámecké zahradě jsou naplánovány na podzim 2019.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*