V Zahradním domě se představí sestra Josefa Vojtka ve hře Na útěku

Zahradní dům. Foto: Daniel Mareš
  •  

Antonín Moravec vás zve 18. listopadu od 19:00 hodin do Zahradního domu na divadelní představení. „Oslovila mne sestra Josefa Vojtka – Jana, s přáním zahrát si v Teplicích svou srdeční roli ve hře Na útěku. Vstupenky stojí 120 korun a zakoupit si je můžete od středy 11. listopadu v kavárně Zahradního domu či v Hudebninách na Masarykově třídě,“ podotýká Moravec.

Málokterý Tepličan ví, že i sestra Pepy Vojtka z Kabátů si zvolila umění za svou životní cestu. „V Teplicích nikdy nehrála, vystupovala v Opavě a nyní v Liberci. DK Teplice nabídku uvést tuto hru odmítl s tím, že na neznámé herce nepřijdou lidi. Pokud je však jedním z Janiných snů zahrát si v Teplicích, rád jí ho splním alespoň v komorním prostředí Zahradního domu,“ popisuje Moravec, který je i pořadatelem oblíbených Malých Paříží.

Více o představení :

Divadelní hru „Na útěku“ napsali  Pierre Palmade a Christophe Duthuron.
„Komediální road movie o cestě dvou žen za svobodou, dobrodružstvím a životem prožitým naplno.“

Představení Na útěku je o osudovém setkání dvou žen. To stejné se přihodilo i představitelkám Claude a Margot, Zdislavě Bohuslavové a Janě Hejret Vojtkové. Před 24 lety se setkali ve společném angažmá ve Slezském divadle v Opavě na jednu jedinou sezónu. Poté se jejich cesty rozdělily. Každá prošla náročnými etapami života. Jana stihla porodit tři děti  a již dvacet let je v angažmá v činohře Divadla F.X.Šaldy v Liberci.

Zdislava se z Moravy vrátila do svého rodného města Železného Brodu, kde se stala členkou amatérského divadla J. K. Tyla.  Se svými postavami mají hodně společného. Jen na útěku není ani jedna. O to víc si ho užívají spolu na jevišti.

Představení vzniklo spontáně, Zdislava nabídla Janě spolupráci na projektu Profesionálové hrají s amatéry. Pilotním projektem je právě Na útěku. A protože je Janin manžel šéfem osvětlovačů v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, ujal se svícení představení, nově i zvučení, návrhu plakátu. Srdečně zveme všechny diváky, kteří mají rádi laskavý, moudrý humor, emoce a kvalitní příběh.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*