V teplickém babyboxu našli holčičku, pojmenovali ji Bohumíra

ilustr. obr.
 •  

V pondělí 20. listopadu se otevřela dvířka teplického babyboxu. Někdo tam odložil novorozenou holčičku. Potvrdil to zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess, který dívku pojmenoval Bohumíra, po matce výrobce babyboxů Zdeňka Juřici. Malá Bohumíra je zdravá a váží 2750 gramů a je letošním devátým a celkově 255. dítětem umístěným v Česku do těchto speciálních schránek.

„Malá Bohumíra byla pečlivě vykoupaná a oblečená, ale bez ošetřeného pupečníku. Oblečená celá do růžova, na hlavičce růžovou čepičku,“ sdělil Ludvík Hess.

V teplické nemocnici je babybox od roku 2009. Ve stejný den našli zdravotníci v Blansku na jihu Moravy v babyboxu chlapce, který dostal jméno David.


 •  

1 komentář z V teplickém babyboxu našli holčičku, pojmenovali ji Bohumíra

 1. Maminky v nouzi, dávejte prosím svá miminka k adopci běžnou cestou přes OSPOD. Překousněte to a nepřerušujte nadobro nit, kterou je s vámi miminko spojeno – vaši identitu. Miminko z babyboxu má malou šanci na šťastný život i když se jistě dostane k jiným milujícím rodičům, nikdy nebude moci zjistit svůj původ, svůj příběh. Každý nutně potřebujeme znát svůj původ, mimi z babyboxu se ho nemá šanci dovědět :(. A v tom je babybox traumatizující.

  • Milí pane, tohle je holá hovadina. Pokud je matka známá adopce není možná !! Jsem pěstoun a něco o tom vím. Maminky, který se tímto vzdávají dětí se právě snaží pro ně zajistit lepší život než by jim mohli dát sami.

 2. Lepší babybox ,než odhození do popelnice a nebo zmaření začínajicího života.Je to skvělý nápad a kdo ho špiní je ,nechci být vulgární ,magor a duševně nemocný. A nejvíc mě irituje ,že babybox leží v žaludku určitým lidemn v zahraničí a usilujou o to ,aby se zrušily.Nepochopím!!!!!!!!

 3. Za mne – každé déťátko z babyboxu požehnané.
  Bylo; jest a bude.
  Je to pouze vyšší forma kostelních prahů v lepším případě; o jiném osudu – tom horším – snad psát neumím.
  Každé ženě ať je odpuštěno a všem dětem tu nejšťastnější pravdu.
  Nejsou méněcenný; věřte – naopak.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*