V teplické nemocnici se konala neurologická konference

Foto: kzcr.eu
  •  

Neurologické oddělení v teplické nemocnice společně s Centrem pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění v Teplicích uspořádalo prestižní konferenci. Tématem letošního ročníku byla „Roztroušená skleróza v běžném životě“.

Primářka teplického neurologického oddělení Marta Vachová na letošní konferenci přivítala 78 účastníků z řad lékařů, lékárníků, zdravotních sester z Ústeckého, Libereckého i Karlovarského kraje. Studenty Fakulty zdravotnických studií UJEP v Ústí nad Labem a zástupce pacientské organizace ROSKA. „Konference byla zaměřena na běžný život s roztroušenou sklerózou, který je dnes díky komplexnímu přístupu a díky moderní terapii možný,“ dodala Marta Vachová.

Neurologické oddělení teplické nemocnice včetně RS centra prošlo v minulém roce rozsáhlou revitalizací. Nově má prostory pro monitorování nemocných, pro podávání několikahodinových infuzí a ambulantního provádění lumbálních punkcí. Dále chodbu pro vyšetření chůze, prostory pro psychologa, psychoterapeuta a sociálního pracovníka. Došlo také k rozšíření pracoviště fyzioterapie.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*