V teplické galerii Zahradní dům další nová výstava

  •  

V městské galerii se představí jablonecká výtvarnice Šárka Coganová, která je vedle malířky a grafičky i výtvarným pedagogem.

Podle kurátora galerie Vladimíra Šavela se autorka ve své vlastní výtvarné práci se zaměřuje v oblasti alternativní grafiky zejména na vyjádření nejniternějšího prožitku, který koresponduje s okolní realitou. Vychází z ní, ale neopisuje ji. Posunuje a rozvádí ji v umělecké rovině dále a výše.

„Její práce s úžasnou výpovědní hodnotou jsou něžně hravé, rozjasněné, ale hned zase zádumčivé a ponuré, ale vždy v nesmírně kultivované barevnosti. Byť plné citu a vnitřního prožitku, vždy s pevným kompozičním řádem a jasnou koncepcí. Pracuje v cyklech, kde si může nejlépe ověřit nosnost svých témat. V poslední době obohacuje svůj výtvarný rejstřík o strukturální fenomén a od kresebnosti se dostává až k malířskému projevu ve velice kultivované barevnosti, čehož dosahuje několikanásobnými přetisky krycích a transparentních tiskařských barev v technice monotypie,“ říká Vladimír Šavel.  Autorka vystavovala v řadě měst naší republiky a v německém Passau a na Slovensku v Bratislavě. Výstava bude zahájena 25. srpna v 18:00 hodin a potrvá až do 2. října.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*