V Teplicích vznikla nová sociální služba. Zaměřuje se na pomoc bezdomovcům

ilustr. foto
  •  

Ve městě ve čtvrtek 2. ledna poprvé otevřelo dveře denní centrum pro lidi bez domova. Nízkoprahové denní centrum provozuje nezisková organizace Květina a sídlí na adrese Denisova 235/3 v Teplicích – Řetenicích. Pro klienty bude otevřeno každý pracovní den v čase 8:00 až 15:00, o víkendu a svátky v čase 10:00 až 14:00 hodin.

„Potřebu existence této sociální služby vnímala odborná veřejnost už delší dobu, proto je vznik zařízení zahrnut v aktuálním Komunitním plánu města Teplice. Na podzim podpořilo vznik služby město Teplice dotací ve výši 160 000 korun,“ přibližuje ředitelka organizace Barbora Bočková.

Lidé žijící na ulici tam budou moci přijít se umýt, dostanou jídlo nebo oblečení, ale také jim pracovníci poradí s řešením jejich problémů nebo pomůžou najít přivýdělek.

„Služba představuje stabilní zázemí pro podporu životní změny klientů. Díky profesionálně poskytované sociální práci, nabídce základní materiální a potravinové pomoci, hygienickému servisu služba cílí na motivaci ke změně v životě a ke zmírnění dopadů na zdraví a kvalitu života lidí na ulici, čímž může zmírnit potřebu zajistit si tyto statky společensky nevhodným jednáním,“ dodává Bočková.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*