V Teplicích stovky lidí vzpomínali na zesnulého Roma

  •  

V sobotu odpoledne se v Teplicích sešlo zhruba pět stovek lidí z Brna, Ostravy, ale i ze Slovenska či Maďarska na pietní shromáždění za Roma, který před týdnem zemřel po policejním zásahu. Podle řečníků byl policejní zákrok nepřiměřený a požadovali jeho důsledné vyšetření. K uctění památky do Teplic přijel také kněz, který vedl krátkou bohoslužbu za mrtvého. Dav posléze vyrazil směrem k policejní stanici, kde skandovali „My chceme pravdu“ nebo „Stop rasismu“.

Šestačtyřicetiletý muž zemřel v Teplicích v sobotu odpoledne, krátce poté, kdy ho zpacifikovali policisté.

Okolnosti teplického případu nyní prověřují kriminalisté a pracovníci odboru vnitřní kontroly policie. „Podle prvotního vyhodnocení orgánu vnitřní kontroly Policie ČR byl postup hlídky v pořádku a v souladu se zákony,“ řekl během tiskového briefingu krajský ředitel Jaromír Kníže.

Úmrtí muže v Teplicích nezpůsobil nepřiměřený zásah, ale předávkování drogami a následný kolaps. Předběžná bitva zemřelého neodhalila známky poranění orgánů ani dušení, muž měl v těle pervitin. Policejní ředitelství zároveň vyzvalo svědky, aby se přihlásili a poskytli případné záznamy z incidentu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*