V Teplicích startuje Český pohár bikerů

  •  

Již 24. ročník prestižního Českého poháru horských kol v cross country odstartuje již tuto sobotu 18. dubna tradičně v Teplicích. Start mladších bikerů je naplánován na 9:00 hodin. Hlavní závod bude zahájen v 15:30 hodin. Od minulého roku jsou závody Strabag Cupu, tedy Českého poháru XCO zapsány ve vysoké kategorii UCI C1 a stejně tomu bude i v tomto roce. Nejvyšší domácí soutěž bikerů bude mít na programu celkem šest závodů.

V početném startovním poli budeme moci sledovat kompletní českou bikovou špičku ve všech vypsaných kategoriích. Na start se postaví i olympijský vítěz a mistr světa Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC), ale také řada vynikajících závodníků a závodnic ze zahraničí. Již nyní jsou přihlášení závodníci z Belgie, Německa, Polska a dokonce z Mexika, neměla by chybět ani brazilská biková jednička Raiza Goulao Henrique.

Zajímavé boje se očekávají v početně obsazených mládežnických kategoriích, kde budou startovat také naši úspěšní junioři z úvodního podniku Junior World Series, Matěj Průdek, Adéla Šafářová (oba Nutrend Specialized Racing) a Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek). Český pohár horských kol prochází od minulého roku určitou „rekonstrukcí“. Po uvedení závodů do kategorie C1, pro zvýšení prestiže soutěže a možnosti zisku většího počtu bodů v předolympijské sezóně, pokračují pořadatelé v tomto roce dalšími novinkami.

Tou nejzajímavější je patrně rozšíření závodů v Praze (16. – 17. května), Peci pod Sněžkou (13. – 14. června), Bedřichově (20. – 21. června) a Kutné Hoře (17. – 19.7.) o kategorie dětí. Seriál dostal název Český pohár MINIME a bude představovat závody nejmenších cyklistů, od kategorie odrážedel až po žákovské kategorie. Děti budou startovat podle ročníků narození.

Petr Marek, šéf horských kol v České republice k této sympatické iniciativě dodává: „Podle našich dosavadních zkušeností a nejnovější trendů v cyklistice si myslíme, že je velice důležité ke sportu, a v našem případě k MTB, přivádět příznivce již od útlého věku. Všechny děti v různých destinacích tak mají nyní možnost vyzkoušet na vlastní kůži atmosféru nejvyšší soutěže a nebýt nadále jen pasivními diváky. Doufáme že tímto krokem se řady aktivních cyklistů do budoucna rozšíří a reprezentační tým bude doplněn o další talenty. Závody se uskuteční vždy na zkrácené, upravené trati, tak aby byly zachovány především bezpečnostní podmínky. V dětských kategoriích se samozřejmě nepojede mistrovství republiky, budou vyhlášeny jen celkové výsledky poháru. A to si myslím že je pro některé budoucí šampiony velmi motivující.“

Další novinkou je nová pořadatelská lokalita v seriálu závodů Českého poháru, po které fanoušci dlouho volali. Brno bude pořadatelem předposledního závodu v seriálu a to 11. července. Seriál Českého poháru horských kol 2015 bude zakončen mistrovstvím České republiky MTB v Kutné Hoře. Všechny závody Strabag Cupu 2015 jsou zároveň nominačními závody na olympijské hry 2016. Již letos se totiž vyjíždějí body, které budou určovat počet míst, které na OH v Rio de Janeiru Česká republika získá. „Jsme velice rádi, že se nám dlouhodobě daří zajistit kvalitní závody kategorie C1 v ověřených destinacích a i přesto že se do seriálu může přihlásit jakýkoliv závodník s licencí UCI, jsou to ideální podmínky především pro naše, české závodníky“ doplňuje na závěr Petr Marek.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*