V Teplicích si užijete pumtrack, discgolf i parkour

  •  

Nabídku volnočasových aktivit pro obyvatele města rozšířily Teplice v poslední době o desítku víceúčelových areálů. Jen loni a letos jde o investice za bezmála 21,5 milionu korun.

Lidé mohou využít bruslařskou dráhu, několik víceúčelových hřišť nebo hokejbalové hřiště s mantinely. Teplický areál Anger nabízí bruslařskou dráhu či skatepark. Nově se v lázeňském městě otevřou i dvě nová hřiště pro teenagery – pumptracková dráha v Trnovanech a parkourový prostor v Šanově.

„V minulých letech investovalo město nemalé finanční prostředky do dětských hřišť a sportovišť. Hřiště vybavená moderními herními prvky jsou rozmístěna po celém městě a rodiče s dětmi snadno najdou to své v blízkosti bydliště,“ říká náměstek primátora Hynek Hanza.

V Teplicích bylo loni a letos vybudováno 10 nových dětských hřišť nebo sportovišť a o multifunkční sestavy byla doplněna tři stávající dětská hřiště.

„Nabídka volnočasového vyžití pro starší děti a teenagery ve městě chyběla. Proto jsme se rozhodli rozšířit ji o taková hřiště, kde by mladí lidé našli zábavu a prostor pro setkávání,“ uvedl primátor Jaroslav Kubera.

Zahrát si discgolf je možné na devítijamkovém hřišti na Letné. Nový skatepark na Angru odpovídá současným trendům.

„Kvalitní podmínky skateparku ocenila letos i Česká asociace skateboardingu a uspořádala v Teplicích jeden ze závodů Českého skateboardového poháru,“ podotkl náměstek Hanza.

V současné době probíhá stavba nového Zimního stadionu Na Stínadlech a Dětského světa v Aquacentru.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*