V Teplicích ožijí postavy z komiksů a pohádek

  •  

Do Teplic zamíří zástupci velmi mladé subkultury – cosplaye. Cosplay je novodobým fenoménem, který vzniknul a vyvíjí se s pop-kulturou. To znamená s fanouškovskými základnami kolem fiktivních postav a jejich příběhů. Cosplayer je pak nadšenec, který se převleče a i charakterově ztotožní s vybranou fiktivní postavou. V sobotu 24. června se budou snažit cosplayeři návštěvníkům obchodního centra přiblížit atmosféru conů (světových festivalů hlavně s komiksy a počítačovými hrami).

K vidění budou filmové exponáty, komiksy a 20 oživlých fiktivních postav z těch nejznámějších pohádek, filmů, komiksů a počítačových her. Filmové artefakty a rekvizity doveze Film legends muzeum z Poděbrad. Provozovatel muzea pan Vlček disponuje třetí největší soukromou kolekcí soch, figur a replik z filmu i komiksu na světě a výběr toho nejzajímavějšího přiveze do Teplic.

„Připravili jsme setkání nadšenců fikce. Budeme mít připravena tematická prostředí, aktivity pro děti a vše vyvrcholí průvodem kostýmů. Samozřejmě budeme rádi, když se k nám kdokoli v masce připojí. Cosplayeři jsou zvyklí se fotit a bavit se s lidmi. Doufáme, že vás vtáhnou do světa oživlých snů, pohádek a dobrodružství a užijete si to s námi,“ vzkazuje návštěvníkům Pavel Vykydal, koordinátor cosplay průvodů a ambasodor komunity.

Velké akce s tisícovými návštěvnostmi podobné světovým conům se v Česku pořádají hlavně v Praze a Brně. Veřejně spatřit cosplayery se vám poštěstí jen minimálně u premiiér filmů, na výstavách, fotofestivalech atd. Proto jejich přítomnost právě v Teplicích a na veřejném místě slibuje opravdu unikátní zážitek.

Pavel Vykydal


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*