V Teplicích je podle ministerstva financí 16 legálních kasin

  •  

V Teplicích by měly začít ubývat herny s hracími automaty. Od letošního roku vyhláška dovoluje pouze kasina s živou hrou, ať už jde o karty, nebo ruletu. Takových je ve městě 16. Realita je ale jiná a ve městě je za posledních šest let nejvyšší počet herních přístrojů. Živou hru přitom nabízí málokde.

„Samozřejmě tuto informaci, pokud ji máte, by bylo dobré předat ministerstvu financí, aby se prověřil soulad nejen se zákony a vyhláškou města,“ reagoval náměstek primátora Teplic za ODS Hynek Hanza.

Se zastupitelem Jakubem Mráčkem z opozičního hnutí „Volba PRO! Teplice“ jsme se skrytým mikrofonem zašli do devíti otevřených provozoven. Zamířili jsme do ulice 28. října a hned jsme měli štěstí.

V kasinech si zapisují údaje každého z hráčů z občanského průkazu tak, jak jim přikazuje zákon. Pak už jsme mohli zamířit k hracímu stolu, kde jsme nejprve dostali krátkou instruktáž. Po krátké hře jsme zamířili do malé herny přes ulici. Blikaly v ní sice automaty, s živou hrou jsme ale nepochodili. Stejně tak tomu bylo opodál. Na otázku, zda si můžeme zahrát karty, jsme slyšeli stručnou odpověď. „Tam nám tedy otevřel člověk, který vypadal spíš jako vyhazovač. Popisoval nám, že karty zrovna nejsou a ruleta nefunguje, protože vypadl proud. Nicméně automaty tam vesele blikaly a hudba hrála, problém byl tedy evidentně někde jinde,“ popsal Mráček.

Na Masarykově třídě v jedné malé herně pak třeba řekli, že Black Jack se u nich hraje jen v sobotu. Podobně tomu bylo i v dalších podnicích.

Navštívili jsme jich celkem devět, zahrát si živou hru bylo možné jen v jednom. V dalších třech, které jsou na seznamu ministerstva financí jako místa s živou hrou, jsme neuspěli. „Měli nějaké legrační výmluvy, že se začíná o půlnoci, zrovna vypadl proud nebo tam není krupiér,“ shrnul Mráček. V Teplicích má povolení k provozu 33 kasin, jen v 16 z nich je ale podle ministerstva financí živá hra.

Filip Běhal z tiskového odboru uvedl, že kasino se stává kasinem až zahájením živé hry. Když ji nemá, nemůže mít otevřeno. Za posledních šest let je v Teplicích nejvyšší počet herních přístrojů, a to 1282. Podle Jakuba Mráčka z Volby PRO! Teplice regulace hazardu nefunguje. „Bez účinné kontroly regulace vlastně nemá žádný smysl, protože herny úplně oficiálně a přístupně dál fungují,“ dodal.

Celní správa podle krajského mluvčího Jiřího Nejedlého letos zatím žádnou kontrolu kasin neudělala. Stejně tak město.

ČRO Sever/G. Hauptvogelová


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*