V Teplicích čip pomůže najít zatoulaného psa

ilustr. obr.
  •  

Od ledna musí být podle nového zákona očipovaný každý pes starší šesti měsíců. Samotné čipy toho příliš neumějí, protože neexistuje jednotná celorepubliková databáze, takže ani povinný čip nepomůže ztraceného psa najít.

Vstříc majitelům psů vyjde město Teplice. Od nového roku spustí vlastní databázi, do které po zaplacení poplatku, budou moci nechat zapsat číslo čipu svého mazlíčka s kontaktem, na který se policie má obrátit, když zatoulané zvíře najde. „Je to služba navíc, ale zařídit ji nebylo nic náročného. Čtečky už policisté mají, takže jsme ještě zřídili dálkový přístup k registru. V očkovacím průkazu má pes nálepku s čárovým kódem, kterou si načteme a spojíme s údaji zadanými jeho majitelem,“ dodal primátor Hanza.

Do teplického registru se dostane městská policie, která spravuje útulek a stará se o odchyt zaběhnutých zvířat. A zapíšete se do něj při placení ročního poplatku za psa.

Výše poplatku zůstane beze změny. Majitelé čtyřnohých miláčků v Teplicích zaplatí za jednoho psa roční poplatek ve výši 200 korun, za každého dalšího 1 300 korun. Senioři nad pětašedesát let platí za každého dalšího psa 300 korun. Osob se zdravotním postižením se tato povinnost netýká. Stejně tak osob, které psy pro zdravotně postižené cvičí nebo provozují psí útulek.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*