V Teplicích bezdomovcům pomáhá Krizová židle

ilustr. obr.
  •  

Lidé bez domova mohou přečkat mrazivé noci v teple na takzvané Krizové židli. „Provoz takzvaných krizových židlí už v předloňském roce zabezpečila nezisková organizace Květina, a my tak máme dobrou zkušenost. Službu tenkrát využilo víc než dvacet lidí,“ řekl primátor Teplic Jiří Štáb lstím, že město Teplice nyní finančně podpořilo dvě organizace, které poskytují prostory pro přenocování při větších mrazech. Projekt pomůže zhruba dvacítce lidí.

Nezisková organizace Květina, která provozuje v Denisově ulici v Řetenicích Nízkoprahové denní centrum, může vzhledem k prostorovým možnostem nabídnout přenocování od 19:00 do 7:00 hodin zároveň pro deset lidí bez domova.  Standardně je provoz zařízení od 8:00 do 15:00 hodin i o víkendech, včetně hygienického a potravinového servisu.

Pro letošek službu nabídla i nezisková organizace White Light I. Ta má Kontaktní a poradenské centrum v Doubravské ulici v Trnovanech, které funguje v pracovní dny od 9:00 do 16:00 hodin. V zařízení funguje i kontaktní místnost, hygienický servis a potravinový servis. V projektu Krizové židle může zároveň v jednu dobu přenocovat osm lidí bez domova.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*