V péči o zdraví zaměstnanců skláři opět zabodovali

  •  

Teplická sklářská společnost AGC Flat Glass Czech pošesté obhájila titul Podnik podporující zdraví. Soutěž oceňuje firmy, které příkladně pečují a podporují zdraví svých zaměstnanců. Vyhlašuje ji Státní zdravotní ústav s podporou ministerstva zdravotnictví.

Kvůli nepříznivé epidemiologické situaci neproběhlo předávání, jak už se stalo tradicí, v Kaiserštejnském paláci, ale ocenění byla postupně rozvezena do jednotlivých společností a organizací.

„Zdraví našich zaměstnanců je jednou z nejdůležitějších hodnot, o kterou je třeba dlouhodobě pečovat. V našem programu péče o zaměstnance zaujímá velmi důležité místo a i v budoucnu tuto oblast budeme nadále rozvíjet,“ uvedl Libor Sehnal, manažer lidských zdrojů AGC Flat Glass Czech s tím, že zejména v letošním roce, který ovlivnila pandemie koronaviru, se to ukazuje jako velmi důležité.

AGC Flat Glass Czech, která je součástí největšího světového výrobce plochého skla, poskytuje svým zaměstnancům řadu nadstandardních zdravotních služeb. Jde například o speciálně nastavené preventivní lékařské prohlídky i v nestátních zdravotnických zařízeních, platí lázeňskou péči nebo zajišťuje mnoho sportovních akcí.

Nejvyšší ocenění, titul Podnik podporující zdraví 3. stupně, získal sklářský koncern z Teplic na další tři roky s několika dalšími významnými firmami působícími v České republice, jako například Siemens, Hyundai, Vodafone, Eurovia nebo Linet. AGC Flat Glass tituly získala již v letech 2005, 2008, 2011, 2014 a 2017. Od vyhlášení prvního ročníku soutěže v roce 2005 získalo titul Podnik podporující zdraví 79 firem a organizací.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*