V muzeu se představí regionální výtvarnice

  •  

Teplické muzeum zve zájemce na vernisáž výstavy obrazů regionálních výtvarnic Marie Herzingerové, Soňi Filipové a Edith Bruzdové, která se uskuteční ve čtvrtek 28. dubna v 17:00 hodin ve III. výstavní místnosti teplického zámku. Výstava bude k vidění až do 29. května.

Marie Herzingerová je původem z východních Čech, ale už řadu let žije a pracuje v severních Čechách. V jejím životě hrálo vždy důležitou roli výtvarné umění. Po úspěšném absolvování Střední keramické školy v Karlových Varech pokračovala ve studiu na Tělovýchovném institutu Univerzity Karlovy v Praze. Věnuje se pedagogické profesi a keramické tvorbě. Nyní k tomu přidala i grafiku, již několik let navštěvuje ateliér grafické tvorby pod vedením Mgr. Aloise Kračmara v Ústí nad Labem. Svými pracemi se zúčastnila mnoha výstav.

Soňa Filipová žije v severních Čechách. Po absolvování Pedagogické fakulty UJEP v Ústí nad Labem se věnovala pedagogické profesi i práci v jiných oborech. Díky zaměření studia a velkým vzorům, je žačkou prof. Miroslava Houry, a především díky lásce k výtvarnému umění ve všech jeho formách, se jí stalo umění nedílnou součástí života. Také pracuje v grafické dílně UJEP pod vedením pana A. Kračmara. Její práce jsou charakteristické pestrou škálou různých grafických technik, jejich kombinací a příjemnou hrou barev. Jsou otevřenou cestou k dalším postupům a jinému pojetí grafiky. Svými pracemi se opakovaně účastní výstav v mnoha městech našeho kraje i mimo něj.

Edith Bruzdová z Dubí pochází z rodiny fotografa Adolfa Trnovce. Ten to byl, kdo v ní již v útlém věku rozpoznal malířský talent a vedl ji hrou k dokonalejším projevům umění. Díky jeho zájmu se mohla rozvíjet, protože jak by to jinak bylo, neví se, totalitní režim jí neumožnil studovat na akademiích pro „živnostenský“ původ. Přesto se zúčastnila několika seminářů pod vedením ak. malíře Jiřího Sopka a profesora Jarkovského pořádaných odborem kultury města Teplice. Měla i několik výstav v tuzemsku a v roce 2019 v Modrodomě v Dubí. Je absolventkou konservatoře ve hře na klavír. Z malířských technik používá kresbu a malbu pastelem a olejomalbu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*