V Krupce se opravuje dům Agapé

  •  

Město Krupka zahájilo rekonstrukci azylového domu Agapé I v Husitské ulici. Matky s dětmi, které měly v tomto azylovém domě útočiště, se musely na téměř rok přestěhovat.

Dům, který dlouhodobě provozuje Oblastní Charita Teplice, totiž prochází kompletní rekonstrukcí. Město Krupka, které je vlastníkem objektu, na něj získala dotaci z Integrovaného operačního programu, Rozvoj Sociálních Služeb.

„Rekonstrukci domu nebylo možné provézt za plného provozu, a tak se matky musely přestěhovat do jiných zařízení. Celkové náklady rekonstrukce jsou 16 234 000 korun, přičemž dotace činí 13 979 000 korun“, uvedl k realizaci stavby starosta Krupky Zdeněk Matouš.

Azylový dům projde nejen rekonstrukcí budovy, ale bude také nově vybaven nábytkem. Stavební práce začaly na konci září tohoto roku a předpokládané dokončení stavby a vybavení domu je plánováno na červenec 2018.

Město Krupka tak uskutečňuje další ze svých plánů i v sociální oblasti. Pokud vše půjde podle časového harmonogramu, bude dům Agapé sloužit svému účelu opět od podzimu příštího roku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*