V Krupce přivítali nové občánky města

  •  

O prvním zářijovém víkendu byla krupská radnice plná dětského smíchu, radosti a očekávání slavnostního okamžiku.  V nejstarší části městského úřadu, totiž v obřadní síni, se konalo vítání nových občanů města.

Spíše bychom samozřejmě mohli říci občánků, protože ve městě byly přivítány ty nejmenší děti, které se narodily v minulých měsících. Prostory sálu byly zaplněny do posledního místa. Zájem byl dokonce tak velký, že se celý obřad musel rozdělit a konal se dvakrát. Tentokrát se slavnostní okamžik týkal 19 dětí a jejich rodičů či prarodičů.

„Jsem velice rád, že rodiče dětí mají zájem nejen o tuto slavnostní událost, ale především o založení rodiny a následné bydlení v Krupce,“ řekl po slavnostním přivítání nových občánků starosta města Zdeněk Matouš.

V Krupce je vítání občánků skutečnou tradicí, které se koná již více než 50 let. Někteří členové krupského Sboru pro občanské záležitosti a rodinu, který vítání občánků organizuje, jsou skutečnými pamětníky.

„Je krásné vidět, že v Krupce bydlí celé generace rodin, pro které je naše město skutečným domovem,“ doplnil starosta Matouš.

Krupka patří mezi města našeho regionu, kde vítání občánků a další významné okamžiky jednotlivců i skupin považují za důležitou událost v životě obyvatel města.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*