V Bílině otevřeli mamocentrum

  •  

Ústecká poliklinika za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka ve středu slavnostně otevřela svou pobočku – pracoviště mamografického screeningu v Hornické nemocnici s poliklinikou v Bílině.

Mamodiagnostické screeningové centrum Ústecké polikliniky patří k největším v České republice. Stojí na principech integrované mammární diagnostiky, pod odbornou garancí primáře Petra Váši. V oblasti mezi lokalitami Ústí nad Labem a Chomutov se dosud nenacházelo žádné mamocentrum. Proto i za podpory kraje, města Bílina a Hornické nemocnice s poliklinikou vzniklo nové pracoviště pro pacientky z Teplicka, Litoměřicka, Mostecka, Lounska, Žatecka i části Chomutovska.

„Přesvědčili jsme se, že o zařízení je ze strany klientek opravdu velký zájem,“ řekl Jiří Madar, ředitel Ústecké polikliniky. Za první tři týdny provozu už jej navštívilo 240 žen, přičemž předpoklad návštěv za rok se pohybuje kolem čísla 4 500. „Novinku vnímám jako významný moment nejen pro obyvatele Bíliny ale i pro ženy z okolí,“ konstatoval hejtman Oldřich Bubeníček.

Hlavním cílem centra je zkrátit dojezdové vzdálenosti pacientek, zkrátit čekací doby na vyšetření a přispět tak ke zlepšení prevence a diagnostiky nádorů prsu. Ke zkrácení čekacích dob by měla přispět i možnost objednávání on-line přes webové stránky. Zájemkyně o vyšetření se mohou objednat do nového centra telefonicky nebo on-line přes webové stránky. Více na http://www.usteckapoliklinika.cz/mamocentrum-bilina/.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*