V aquacentru téměř utonul nezletilý chlapec

  •  

Tepličtí kriminalisté prověřují případ, ke kterému došlo ve středu odpoledne v teplickém bazénu. Po patnácté hodině policisté přijali oznámení, že v aquacentru téměř utonul nezletilý chlapec, který byl ve vážném stavu převezen do nemocnice.

„Zda došlo k porušení zákonem stanovených povinností je předmětem dalšího prověřování. V souvislosti s tímto případem upozorňujeme návštěvníky bazénů, koupališť a dalších vodních ploch, aby věnovali zvýšenou pozornost dětem, s kterými taková místa navštěvují,“ sdělil k případu teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

K fatálním následkům může dojít také na zahradě, pokud rodiče, nebo příbuzní nechají děti bez souvislého dozoru na místech, kde mají přístup k vodě. Utonutí je častou příčinou dětské úmrtnosti, ale i topení může mít velmi vážné zdravotní následky. K topení dochází obvykle v nečekaných chvílích a je záležitostí několika vteřin, než postižený ztratí vědomí, bez včasného zásahu pak dochází k nevratnému poškození mozku, nebo úmrtí.

„Současně žádáme spoluobčany, kteří ve středu 19. července kolem 15:40 hodin navštívili teplické aquacentrum a nebyli dosud kontaktováni policií a mohli by k případu poskytnout svědectví, aby informace sdělili kriminalistům Územního odboru Teplice buď osobně, nebo na linku 974 439 603,“ dodává policejní mluvčí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*