Už po jedenácté se bude andělsky malovat

  •  

Právě odstartoval 11. ročník výtvarné soutěže Namaluj svého anděla. Téma letošní ročníku zní Můj andělský mazlíček. „Výtvarná soutěž je určena pro předškolní děti, žáky 1. stupně ZŠ a ostatní, což jsou žáci 2. stupně ZŠ, studenti i dospělí. Kromě obrázků ve formátu A4 či A3 je možné zaslat i výrobky z textilu, keramiky i jiných materiálů,“ vysvětluje organizátorka soutěže Hana Machová.

Kresby a výrobky je možné doručit do 16. ledna na adresu: Salesiánské středisko Štěpána Trochty, Rovná 277, 415 01 Teplice. Obrázek či výrobek musí být z rubu řádně označen (jméno, škola, město, telefon, email). Účastníci se mohou přihlásit i samostatně, není třeba souhlas školy. Vítězům v každé kategorii budou věnovány ceny.

Soutěž pořádá každoročně Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Teplicích. „Za těch 11 let, během kterých tuto soutěž organizujeme, nám pod rukami prošlo několik tisíc výtvarných děl. V každém roce, nehledě na zadané téma, přišlo několik obrázku, na nichž byl vyobrazen domácí mazlíček. Setkali jsme se s kresbami zlatých rybiček, koček, psů anebo také morčat. To nám bylo inspirací při vymýšlení letošního tématu. Pevně věříme, že se téma účastníkům zalíbí a těšíme se na všechny letošní výtvory a výrobky” uvádí manažerka střediska Pavlína Mašková.

Výtvarná díla z jubilejního desátého ročníku soutěže budou od neděle 27. listopadu vystavena v Regionálním muzeu v Teplicích. Výstavu Anděl v ruině můžete navštívit během celé adventní doby. „Všechna vystavená výtvarná díla budou nabídnuta k prodeji. Výtěžek z výstavy podpoří v plném rozsahu rekonstrukci bývalých jeslí v Hlávkově ulici v Trnovanech. Takzvaný Živý dům by se měl otevřít pro děti, mládež, rodiny, školy i veřejnost v září 2024,“ dodává Mašková.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*