Už jen patnáct tisíc dělí Sáru od rehabilitací

  •  

Sárinka je dvanáctiletá holčička z Bíliny na Teplicku, která se narodila předčasně. „Na svět přišla společně se svým dvojčetem, sestřičkou. Obě musely od samého začátku bojovat o život… Sestřička bohužel ten svůj prohrála,“ vysvětluje tatínek Ladislav Kiezler.

Už v nízkém věku si Sárinka musela projít několika těžkými operacemi, na kterých závisela její budoucnost. Holčička byla velice drobná a neodpovídala vývojem svému věku. V šesti letech jí lékaři navíc diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu.

Cvičení nepomáhá, naději dávají rehabilitace

I přes náročné každodenní cvičení Vojtovy metody se zdravotní stav Sárinky nezlepšil. Dokáže pouze ležet a obtížně hýbat končetinami. Holčička skoro vůbec nesedí, navíc se s ní velmi těžko manipuluje, a tak je ochuzena o veškeré dění. Sárince by mohla pomoci intenzivní rehabilitace v Piešťanech za 32 000 korun, na kterou ale rodině stále chybí více než 15 000 tisíc korun.

„Velká podpora se nám dostává od nadace Dobrý anděl. Přesto nedokážeme našetřit tak vysokou částku na potřebné rehabilitace. Věříme, že pobyt v Adeli Medical Center v Piešťanech naši dceru posune kupředu. Představuje pro nás naději, že bude dlouhodobě sedět a bude moct více poznávat okolní svět,“ vysvětluje tatínek.

Rodiče zaměstnává péče o Sáru, sbírka jim může ulevit

Finanční situace rodiny je velmi náročná. Vážný zdravotní stav Sárinky jim neumožňuje být v pracovním poměru, jelikož péče je neustálá. Veškeré příjmy tak tvoří příspěvek na péči a dávky státní sociální podpory. Veřejná sbírka, kterou najdete zde by mohla alespoň trochu rodině Sárinky ulevit a pomoci financovat rehabilitační pobyt.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*