Útočníci z Krupky byli obviněni

  •  

V souvislosti s napadením policejní hlídky v Krupce, psali jsme zde, byli obviněni dva muži ve věku 54 a 17 let. Policejní komisař zahájil trestní stíhání.

„Vyhodnocením důkazního materiálu, který máme k dispozici, ani doposud provedenými výslechy svědků se nepotvrdily spekulace některých médií, že někdo z místních obyvatel házel po policistech kameny. Zjištěné skutečnosti také zatím nenasvědčují tomu, že by se do fyzického napadání policistů zapojily i další osoby,“ říká Daniel Vítek, tiskový mluvčí teplické policie.

Starší muž obviněný z přečinů násilí proti úřední osobě a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu na místě narušoval vyšetřování dopravní nehody muže, který pod vlivem alkoholu naboural dvě zaparkovaná vozidla. Muž je podezřelý, že opakovaně neuposlechl výzev, aby svého jednání zanechal, následně fyzicky napadl zasahující policisty a vyhrožoval nejen jim, ale také policistově rodině.

Mladistvý, proti kterému bylo zahájeno trestní stíhání pro provinění násilí proti úřední osobě, je podezřelý, že během služebního zákroku zezadu napadl policistku, která následkem útoku utrpěla poranění hlavy, a poté z místa utekl. Po několika hodinách byl zadržen a obviněn. Po provedení všech nezbytných úkonů byl propuštěn na svobodu, starší obviněný byl na základě návrhu státního zástupce umístěn do vazby.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*