Univerzitní stromek letos obdaruje domov pro seniory

  •  

I letos má univerzitní stromeček svoji hodnotu symbolickou a je výzvou i motivací pomáhat druhým. „Rozsvícení Vánočního stromu UJEP má vždy zejména symbolický význam, otevírá advent a přivádí do našich životů období Vánoce. Velmi rád se při tom s našimi zaměstnanci setkávám, “ říká rektor Martin Balej.

Stromek stojí v Kampusu UJEP přímo na náměstíčku před rektorátem a je připraven nejen zářit v době vánoční, ale také nést na svých větvích speciální vánoční inspiraci. Již čtvrtým rokem je totiž středobodem akce Stromeček splněných přání.

Organizátorem Stromečku splněných přání je Studentská unie UJEP. Je to akce, která má přivést vánoční radost i lidem, kteří v životě nemají tolik štěstí, jejich práce a životy si zaslouží poděkování či pozornost. V letošním roce se zaměřila na domov důchodců.

„Letos jsme na Vánoční strom UJEP zavěsili lístečky inspirativní. Obsahují náměty či nápady na dárky, které by mohly lidi v domově pro seniory potěšit a obdarovat. Mají za sebou dva náročné roky, během kterých byli často izolovaní od svých blízkých. Tyto inspirující nápady jsou zveřejněny i na sociálních sítích Studentské unie UJEP,“ říká její prezident Filip Matoušek.

Studenti a zaměstnanci UJEP, stejně jako široká veřejnost, se mohou zakoupením dárku připojit k této akci, buď jeho zanecháním na recepci Pedagogické fakulty UJEP, při vstupu vpravo vedle studovny, České mládeže 8, Ústí nad Labem, nebo vyzvou členům SU UJEP, aby si pro dárek přijeli a převzali ho (e-mailem na adresu stromeceksu@gmail.com, kde uvedou svoje jméno, adresu a telefonní číslo).

Dárky je potřeba odevzdat nejpozději do 20. prosince aby mohly být 22. prosince převezeny a předány do domova pro seniory.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*