Ulice Teplic brázdí další nové parciální trolejbusy

Foto: teplice.cz
  •  

Hromadnou dopravu ve městě obohatily další parciální trolejbusy. „Tyto vozy, společně s předchozí pěticí a poslední pěticí, kterou město plánuje pořídit v roce 2021, zajistí 100% provoz MHD Teplice trolejbusy a odstraní z ulic lázeňského města veškeré autobusy se spalovacími motory,“ vysvětluje Jakub Číže z odboru dopravy teplického magistrátu.

Město proto plánuje rozšíření trolejbusových tratí i do dalších ulic, kde zatím jezdí pouze autobusy. „Jsme lázeňské město a chceme podporovat bezemisní provoz, takže městská doprava by měla být do tří let kompletně na elektrický pohon,“ řekl primátor Hynek Hanza.

Teplice za jejich dodávku zaplatily bezmála 80 milionů korun. Ve výbavě nechybí celovozová klimatizace nebo kamerový systém snímající jak prostor pro cestující, tak prostor před a za vozidlem.

V současné době v pracovních dnech jezdí nové trolejbusy na linkách 104 a 106, večer a o víkendech se s nimi setkáte na linkách 104, 107 a 113. Od konce května budou jezdit v pracovních dnech na linkách 101, 102, 106 a 108. Ve večerních hodinách pracovních dní a o víkendech je pak bude možné celodenně zastihnout na všech trolejbusových linkách.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*