Týden v Kořenově přinesl zážitky účastníkům i úlevu rodičům

Foto: K. Klášterka
  •  

Pobytové akce pořádané Arkadií jsou velmi oblíbené klienty i jejich rodiči. Vedle zážitků účastníků a výchovných momentů, přináší totiž vždy také několikadenní úlevu rodičům, kteří jsou nepřetržitou péčí o rodinného příslušníka se zdravotním postižením zpravidla unaveni.

Tyto předpoklady splnil i jarní pobyt v Kořenově. Jedenáct klientů denního stacionáře spolu se sedmi mladšími kamarády z 1. stupně školy hostil od neděle do pátku penzion Poezie, který Arkadii pronajala Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí ČR. Prvním zážitkem, pro některé nezapomenutelným, byla už cesta. Z Teplic do Kořenova totiž jeli, někteří poprvé, vlakem. Díky pěknému počasí se podařilo realizovat připravený program, plný sportovních her a výletů. Skoro čtyřicítka kilometrů, našlapaná v krásné přírodě na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš, je přivedla na rozhlednu Štěpánka či k majáku Járy Cimrmana a v nedalekém Harrachově navštívili expozici funkční sklárny. Ani na tomto pobytu nechyběly výchovné momenty. Kromě poznávání přírody a orientace v ní, je přinesl způsob stravování. Mimo výborné obědy, přivážené z restaurace U Zvonku, si totiž jídlo připravovali s asistenty sami. „Všechny aktivity se obešly bez újmy na zdraví, účastníci byli s programem spokojeni, i když dost unaveni,“ říká Zuzana Nétková, vedoucí pobytu, ale také stacionáře Arkadie.

Na závěr zbývá poděkovat asociaci za poskytnutí velmi vhodného ubytování, ale také všem asistentům, kteří se po celý týden věnovali bez přestání svým svěřencům.

Arkadie Teplice

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*