Turistika v Českém Švýcarsku

  •  

Možná už máte dost líného polehávání na plážích přímořských letovisek. Možná už znáte mnoho skvostných míst v Evropě i dál, ale přitom netušíte, že ty nejkrásnější dary země máme téměř za humny. V Česku je tolik míst, která přitahují zahraniční turisty ze všech koutů světa, tak proč nevyrazit právě tam. Jedním z těch nejkouzelnějších na severu Čech je oblast pískovcových skal – pohádkové výhledy, zajímavé skalní a jiné útvary, zasazené do jedinečné scenérie spolu s dalšími přírodními i architektonickými skvosty zanechají nezapomenutelné vzpomínky…

Nejmladší národní park

V národním parku známém jako České Švýcarsko nuda nehrozí, spíše se stane, že ani prodloužená dovolená nebude stačit k vidění všeho, co nám region Děčín – Hřensko nabízí. K návštěvě nezvou pouze veřejností vyhledávané hrady a zámky, i když zámeček Sokolí hnízdo, Děčínský zámek nebo také už jenom pouhé zříceniny Chřibského hrádku či Skalního hradu stojí za to vidět.

Děčín

Úžasný výhled do romantické krajiny umějí dopřát také další přírodní skvosty, které jinde na světě nenajdete. Symbolem celého okolí je ohromný přirozený skalní útvar Pravčická brána, jejíž vyhlídky vysoko nad korunami stromů poskytnou nevídané pohledy do kraje.

Romantika a zajímavosti přírody

Zcela jiné dojmy lze načerpat při romantické plavbě po říčce Kamenici, proplouvání soutěskami a pohled z lodičky je diametrálně odlišný například od průjezdu saskou dráhou, vypravenou z Bad Schandau. Při návštěvě pískovcových skal Tiských stěn, Jeskyně víl, což je skalní převis nedaleko Kyjova, při zdolávání Úzkých schodů (což jinak znamená prolézt Myší dírou) je možné zasnít se, zpomalit životní tempo, ale i zažít trochu zábavy a dobrodružství.

Letos udělejte změnu. Zůstaňte „doma“.

Zážitkové aktivity pro děti

Těm nejmenším utkví jistě v paměti hlavně čedičový vrch zvaný Panská skála, připomínající varhany a pohádku O pyšné princezně, nebo nenáročný výstup a následné objevování Sněhurky a sedmi trpaslíků, vytesaných v Trpasličí jeskyni poblíž Jetřichovic.

panská skála Skály v Českém Švýcarsku

Hodit si tomahawkem, oštěpem nebo vystřelit z luku na imaginárního bizona je možné ve stylizované indiánské vesničce Rosehill, kde si na své přijdou také milovníci koní.

Belveder a ještě mnohem více

Vyhlídkovou terasu Belveder nad údolím řeky Labe, přírodní rezervaci Růžový vrch (čedičový útvar sopečného původu), Dolský mlýn opředený legendami, Šaunštejn aneb Loupežnický hrad, Mariinu vyhlídku, skýtající nejkrásnější pohled do kraje a mnoho dalšího nemůžete minout ani nechat bez povšimnutí. České Švýcarsko nenechá nikoho na pochybách, proč se za aktivním odpočinkem, krásou naší domoviny a na dovolenou vypravit právě sem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*