Tisíce litrů nelegální červené nafty zadrželi celníci

ilustr. obr.

Více než čtyři tisíce litrů minerálního topného oleje, lidově nazývaného „červená nafta“, zajistili během jednoho dne při silničních kontrolách celníci na Ústecku a Teplicku.

„Celníci v příhraničí na Ústecku a Teplicku nepříjemně zaskočili tři řidiče dodávek, kteří ve svých vozech nelegálně přepravovali topný olej z Německa. V prvním případě se jednalo o 999 litrů, ve druhém o 2 188 litrů a ve třetím se o 998 litrů topného oleje,“ popisuje Lukáš Novák, tiskový mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj.

Všichni odhalení řidiči nebyli schopni předložit doklady prokazující zdanění vybraných výrobků podle zákona o spotřebních daních. Celníci odebrali z nádob vzorky a odhalené množství 4 185 litrů zajistili. Celkový daňový únik na spotřební dani vyčíslili na více než 55 tisíc korun.

Od začátku letošního roku odhalili ústečtí celníci v příhraničních oblastech již 16 takovýchto nelegálních přeprav, zajistili více než 12 tisíc litrů minerálních olejů a zabránili daňovým únikům za téměř 150 tisíc korun. U dvou řidičů objevili celníci značený minerální olej i v běžných nádržích jejich vozidel.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*