TIP: Zámeckou oživí tradiční Malá Paříž

  •  

Další Malá Paříž, která se koná v neděli 5. září, odstartuje už od 15:00 hodin. Těšit se můžete na písničkářku Evu Vargo, kytaristu Josefa Svobodu, na kapelu Báry nebo na kapelu Tribubu, která zahraje od 20:00 hodin a celou Malou Paříž zakončí.

Podívejte se na podrobný program:

15.00 – Eva Vargo – litvínovská písničkářka produkuje krásné melodie v příjemném přednesu. Vlastní tvorba této skladatelky, kytaristky, zpěvačky a cestovatelky patří rozhodně k tomu nejzajímavějšímu na české folkové scéně posledních let.

16.00 – Jarmila Valentová a Pavla Wasser – když spojí síly dvě učitelky klavíru, čekali byste, že budou hrát na klavír. To neplatí v případě, kdy se jedna z nich rozhodne, že začne zpívat a hraní na piáno by k tomu už nedala. Koncert postavený na písních Hany Hegerové slouží zároveň jako pocta této mimořádné osobnosti československé populární hudby.

17.00 – Josef Svoboda – teplický kytarový samouk, který se vypracoval ve skvělého kytaristu.

18.00 – Alex Glizé + Dita Holá – výtečný francouzský kytarista se svou neméně skvělou kolegyní, cellistkou Filharmonie Hradce Králové.

19.00 – Báry – kapela vznikla původně jako výhradně dívčí. Během let se zde vystřídalo mnoho muzikantů, ale základní image kapely – trojhlasný vokál, doprovázený akustickými nástroji, je stále stejný. Současná sestava je pětičlenná: Bára Vinická (kytara, zpěv), Lenka Jandová (housle a zpěv), Iveta Dolanová (basová kytara), Patrik Holeček (mandolína a zpěv). Kapela hraje převážně převzaté skladby s českými (často vlastními) texty, a pokud bychom ji opravdu chtěli zaškatulkovat, hrají country, bluegrass a folk.

20.00 – Tribubu – živá show této trojice je nesmírně inspirující a dynamická. V kapele se sídlem v Německu hrají: Lucas (Španělsko – kytara, zpěv), Dani (Španělsko – percusse a zpěv) a Brahima (Pobřeží slonoviny – ballafon a djembe). Tuto trojici si rozhodně nenechte ujít, jedná se o jeden z vrcholů celé sezóny. Budete nadšeni jejich hudbou, která v sobě mísí prvky rumby, afrického beatu, country-folku a blues. A hlavně vás roztančí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*