TIP: Ve Lhenicích budou soutěžit mladí hasiči

  •  

Symbolicky 5. května od 8:30 hodin bude zahájen ve Lhenicích na Teplicku, 5. ročník závodu STIMAX CUP, seriálu hasičských soutěží v běhu na 60 m resp. 100 m s překážkami. Akci navíc zpestří i požární útoky v rámci tradiční soutěže Lhenický dvojboj.

Soutěž STIMAX CUP je určena především pro děti a mládež z Ústeckého kraje. Má celkem 4 kola, která se od května do září uskuteční ve Lhenicích (5. 5.), Lubenci (17. 6.), Lovosicích (1. 9.) a Krupce (15. 9.). Cílem seriálu je přitáhnout k hasičskému sportu a hasičům více dětí a mládeže z našeho kraje, kteří se mohou i touto formou připravovat na možnou budoucí kariéru.

Soutěž je rozdělena do 5 věkových kategorií pro dívky a chlapce od 6 let až po kategorii dospělých žen a mužů. Do celkového hodnocení seriálu se započítává součet 3 nejlepších časů každého závodníka z jednotlivých kol. Celkoví vítězové tak budou známi a slavnostně vyhlášeni až po finálovém kole, které se uskuteční 15. 9. v Krupce. Limit pro počet přihlášených v každém kole činní 300 soutěžících. Pro první kolo je již limit soutěžících naplněn.

STIMAX CUP pořádá Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska za podpory Ústeckého kraje a sponzorů. Záštitu nad seriálem převzal hejtman Ústeckého kraje pan Oldřich Bubeníček.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*