Tip na výlet: Popelka na zámku

  •  

Popelka láká na zámek Moritzburg. Od 18. listopadu bude otevřena pohádková výstava „Tři oříšky pro Popelku“ na místě, kde se kultovní film z roku 1973 natáčel. Pro mnoho velkých i malých princezen a pohádkových princů je návštěva vánočním a zimním rituálem. Výstava o Popelce se tu totiž letos koná už po sedmé. Na výstavě jsou všechny exponáty popsané i česky. K dispozici je i český audioprůvodce.

„Tentokrát se vše odehrává ve znamení romantiky! Staňte se troufalou pohádkovou princeznou a podmaňte si princovo srdce. Dozvíte se vše o natáčení filmu, můžete obdivovat původní kostýmy nebo si vyzkoušet plesové šaty ze všech pohádek nejznámější bálové taneční scény. V pátek 26. ledna mohou nejen princezny na zámku Moritzburg pohádkového prince spatřit naživo. Pavel Trávníček navštíví zámek, nabídne možnost krátkého rozhovoru, společné fotky či získání jedinečného autogramu,“ říká Susanne Arens z marketingu zámku.

Letošní novinkou je nově koncipovaná závěrečná komnata, která je věnována romantické lásce a znovu otevřený Kamenný sál se sbírkou loveckých trofejí. Výstava na zámku Moritzburg potrvá do 25. února 2018 (kromě 6. až 17.11.2017, kdy je zámek zavřený kvůli úpravě expozice).

Zámek Moritzburg je nejkrásnější vodní zámek v Sasku, který nese jméno po vévodovi Mořici Saském, jenž zde v roce 1542 nechal vybudovat lovecké sídlo. Od roku 1723 nechal kurfiřt August Silný zámek skvostně přestavět pod vedením Matthäuse Daniela Pöppelmanna, známého jako architekta drážďanského Zwingeru, aby vytvořil vhodné prostředí pro své rušné slavnosti. Uprostřed rozsáhlého parkového a rybničního komplexu tak vznikl barokní klenot v okrové a bílé barvě, jehož nádhera se půvabně zrcadlí v uměle založených rybnících.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*