TIP NA SVÁTEČNÍ STŘEDU: Ptačí den v zoo

  •  

Ústecká zoologická zahrada pořádá prvního května už řadu let Ptačí den, který je zaměřen na opeřence žijící v naší přírodě či v jiných částech světa.

„Máme radost, že letos můžeme návštěvníkům opět představit něco nového. Poblíž spodního vchodu do zoo vznikla nová expozice australského ptactva, ve které návštěvníci spatří řadu drobných ptáčků, ale např. i čejku australskou,“ přibližuje ředitel zoo Roman Končel. „Důvodem výstavby nové expozice bylo zpříjemnit návštěvníkům čekání na zoovláček a využití prostoru pod velkými platany ve spodní části zoo,“ dodává Roman Končel.

„Již tradičně pořádáme ve spolupráci s Českou společností ornitologickou, jejímž členem se zoo letos stala, a Muzeem města Ústí nad Labem ranní pozorování zpěvného ptactva včetně poslechu či ukázky odchytu a kroužkování. Průvodcem s poutavým povídáním je zkušený ornitolog Václav Beran, pracovník ústeckého muzea,“ představuje tisková mluvčí Věra Vrabcová. „Prohlídka se koná ve dvou časech, v 5.00 hodin pro ty, kteří dokáží překonat nechuť k tak časnému vstávání, druhá v 6.30 hodin. Sraz zájemců je u spodního vchodu do zoo a vstup je zdarma,“ dodává Věra Vrabcová.

Odpolední program začíná v 13.00 hodin představením nové expozice s ptactvem Austrálie, ale zároveň aktivitami pro děti u historického hrádku. „Zde jsme již v minulých letech vybudovali řadu prvků připomínajících areál původního Lumpeparku a jeho zakladatele, nadšeného ornitologa a milovníka přírody Heinricha Lumpeho. Využili jsme tento klidný kout naší zoo a připravili zde od 13.00 do 16.00 hodin stanoviště s různými aktivitami a soutěžemi, které jsou zaměřené na naše ptactvo. Zároveň si v souvislosti s kampaní EAZA Silent Forest připomeneme i jejich příbuzné v Jihovýchodní Asii. Ani my bychom nechtěli, aby naše lesy ztichly,“ připomíná Nikola Roštejnská.

Kromě toho mohou návštěvníci ve středu 1. května shlédnout letové ukázky dravých ptáků a sov, které se konají od 15.00 hodin na loučce poblíž horního vchodu do zoo a výstupní stanici zoovláčku. „Zkušený sokolník Alexandr Vrága představuje své opeřené kamarády a ukázky doplňuje zajímavým a poutavým komentářem. Vzhledem k 1. květnu najdou v areálu zoo zamilované dvojice i místo k prvomájovému políbení, ať již pod rozkvetlým stromem nebo pod našimi speciálními „polibkovníky“. A návštěvníky s ptačím příjmením jistě potěší možnost bezplatného vstupu do zoo,“ zakončuje vedoucí návštěvnického servisu Milena Hladíková.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*