TIP: Casanovské slavnosti klepou na dveře

  •  

Už v pátek a v sobotu se konají v Duchcově letošní „Casanky“. Program je i letos bohatý a odstartuje už ve čtvrtek, kdy vystoupí ve Valdštejnském sále duchcovského zámku mimořádná hudební dvojice s programem „VIVAT OPERA, VIVAT OPERETA“. Koncert zlaté klenotnice opery a operety zajistí sopranistka ruského původu, sólistka Opery Národního divadla MARINA VYSKVORKINA, s klavírním doprovodem SVĚTLANY MELNIKOVE. V úvodu koncertu bude slavnostně předána CENA MĚSTA DUCHCOVA za rok 2017.

Slavnosti budou zahájeny tradičním pátečním příjezdem Giacoma Casanovy v kočáře na zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu. Zahajovací open air program bude i letos divadelní komedie ze života G. Casanovy v nastudování DIVADLA M tentokrát s názvem DÁREK PRO CASANOVU. V premiérové hudební komedii se jako speciální host představí herečka Michaela Kuklová.

Na Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí v pátek večer nezaměnitelný charismatický muzikant David Kraus a naprostý unikát české hudební scény ROYAL SQUAD – královská armáda v srdci Evropy! Dvanáct špičkových bubeníků předvede v Duchcově vůbec poprvé svou bombastickou show v kostýmech, s DJs a bohatými světelnými efekty. Vzpamatovat se budete moci na AFTER PARTY I., kde vás bude hostit v F Clubu Restauraci BACARDI PARTY – COCTAIL & MUSIC.

Na Rockové scéně se letos představí osecké MALÉ DIVY, pražští hard rockoví matadoři BLACK BULL z Prahy, stejně jako legendární ABRAXAS, mostecký gothic-rock CARPATIA CASTLE, nebo pražský rock-southern PUMPA. Fascinujícím hudebním zjevením a objevem je kytarová vichřice funk-rocku z Plzně ELECTRIC LADY v podání zpěvačky a brilantní kytaristky Terezy Rays. Program na rockové scéně uzavře hlavní host večera, rocková legenda ALEŠ BRICHTA se svým PROJECTEM. Hudební nálož provede slovem moderátor Rock Rádia KAMIL DRÁB.

Součástí doprovodného programu na Nádvoří zámku bude dobový jarmark a ukázky historických řemesel, koncert orchestru DOUBRAVANKA, vystoupení scénického šermu BOHEMIA FÉNIX i středověká hudba REBULE. Chybět nebude projížďka Duchcovem v dobovém kočáře, několik výstav, nebo na Malém sále Kulturního centra KONCERT DUCHCOVSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU pod vedením JANY MORAVCOVÉ. Pro rodiny s dětmi bude v zadní části Zámecké zahrady připraven POHÁDKOVÝ DĚTSKÝ DEN.

Historický dětský den zakončí POHÁDKA „O NEJOŠKLIVĚJŠÍ PRINCEZNĚ“ S RYTÍŘI NA KONÍCH. Pohádku do Duchcova přiveze DIVADELNÍ ANSÁBL BEZEVŠEHO, STATEK EL ŠEJN, ČERNOVICKÉ POHÁDKOVÉ BYTOSTI a koně El Šejn a Cortesano. Speciální novinkou je MUZIKOHRANÍ – originální hudební workshop pro děti i dospělé.

Masarykovou pěší zónou letos projde sedm pochodů. Po úvodním pochodu duchcovských mažoretek s dechovou hudbou DOUBRAVANKA projdou v průběhu soboty pěší zónou dvakrát bubeníci TAM – TAM BATUCADA se svou strhující rytmickou show a čtyřikrát Masaryčka ožije pochodem dobových hudců REBULE. V atriu muzea bude Loutkové divadlo Na nitích lákat děti hned na tři loutková představení.

Odpoledne a večer ovládne Hlavní scénu hudební mix mnoha žánrů – slovenská teen kapela INSTINCT, CIMBÁLOVKA ALEXANDERA VRÁBELA, kouzelná „Saxana“ PETRA ČERNOCKÁ, hvězdný MILAN PEROUTKA a jeho PERUTĚ a ELÁN FOREVER. Úplně největší hvězdou je EWA FARNA, která svou novou dynamickou show hudební blok zakončí.

Casanovské slavnosti 2018 zakončí moderátor ALEŠ LEHKÝ tradičním ROZLOUČENÍM S G. CASANOVOU ze zámecké balustrády a velkolepým OHŇOSTROJEM. Definitivní tečkou bude závěrečná AFTER PARTY II. v Motorest Music Clubu, kterou dlouho do noci roztančí DJ Pinďa – 80´s to NOW.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*